Upravit stránku

Den otevřených dveří v CDS Motýl

07. 12. 2016Správce webuMotýl 
Den otevřených dveří odtajnil zážitky i nesplněná přání uživatelů CDS Motýl

Při příležitosti celorepublikového Týdne sociálních služeb si mohli návštěvníci v rámci Dnů otevřených dveří ve dnech 5. a 6. října prohlédnout prostory Centra denních služeb Motýl v doprovodu pracovníků a získat tak podrobné informace o poskytované službě. Dále měli možnost při posezení hovořit s uživateli služby o jejich vlastních dojmech a zkušenostech, prohlédnout si kroniku a fotogalerii nebo vyzkoušet roli uživatele či pomáhajícího pracovníka při interaktivních zážitkových aktivitách. Občerstvení a herní aktivity připravili uživatelé s pracovníky v rámci terapeutických činností. Každý příchozí mohl také zanechat svůj vzkaz pomocí oblíbené volnočasové činnosti uživatelů, a to na antistresové omalovánce motýla v nadživotní velikosti. 

Centrum navštívili i rodinní příslušníci a přátelé uživatelů, také někteří sponzoři nebo zástupci spolupracujících organizací, návštěvou potěšili i pan radní Ing. Pavel Šotola nebo pan Ing. Karel Hudec. Největší skupinu návštěvníků tvořili žáci a učitelé ZŠ Ležáků – odloučeného pracoviště ZŠ praktické a speciální, kteří se přišli zúčastnit čtvrtečního sportovního dopoledne „Bouráme hranice“, které se vzhledem k nepříznivému počasí uskutečnilo uvnitř budovy. Když žáci uspěli v herních disciplínách, uživatelé s pracovníky je pohostili připraveným občerstvením a na závěr jim předali na památku „klíč k navazování vztahů“.         

Návštěvníci se také mohli seznámit s projektem roku 2016 – „(Ne)splněná přání uživatelů“. Zaznamenaná přání společně s výtvarnými díly jednotlivých uživatelů vytvořila benefiční kalendář pro rok 2016 vydaný v loňském roce v rámci oslav 5. výročí založení Cds Motýl. Splnění mnohdy životních přání umožnila ochota a finanční dary donátorů – tímto jim srdečně děkujeme, že neváhali tímto nezapomenutelným způsobem obohatit život konkrétních uživatelů. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli schází prostředky k naplnění přání dvěma uživatelům – Andrea M. „Chtěla bych se účastnit hipoterapie“, Eva H. „Chtěla bych letět k moři“, chceme i touto cestou oslovit a povzbudit lidi s otevřeným srdcem, aby se zapojili do projektu. Bližší informace o projektu či o službě ráda poskytne vedoucí Cds Motýl Radomíra Zvolánková, Dis. osobně nebo na tel. +420 601 360 391 či emailu: radomira.zvolankova@drachtinka.cz.

Tým Centra denních služeb Motýl