Upravit stránku

Jak se stavěl Domov pro seniory Drachtinka

Domov seniorů Drachtinka je příspěvková organizace, zřizovatelem je Město Hlinsko.

Domov je celodenním pobytovým zařízením sociálních služeb nabízejícím ubytování, stravování, ošetřovatelskou, sociální a zdravotní péči. Nachází se nedaleko autobusového a vlakového nádraží v blízkosti centra města. Kapacita zařízení činí 87 míst v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích (s balkonem i bez balkonu).

První projektové plány Domova pro seniory byly vytvářeny v roce 2003. Na projektu Domova se podílel Ing. Arch. Jan Chramosta, za odbor investic a majetku města Ing. Dvořák a pan Cempírek. Stavba samotného Domova byla zahájena 8. září 2004. Stavba byla dokončena 16. prosince 2007 a 18. prosince 2007 bylo provedeno kolaudační rozhodnutí. Domov byl uveden do předčasného užívání již v září 2007.
Oficiální otevření Domova se uskutečnilo o pár dnů později, tedy 7. ledna 2008, kdy Domov slavnostně přivítal první obyvatele.

Do jara 2011 nekultivované prostředí Domova seniorů Drachtinka dostalo finální podobu bezbariérových zahrad od ing. Arch. Jana Chramosty. Zprovoznění tolik potřebných zahrad završuje tříleté období veřejné sbírky iniciované Domovem.

Tímto projektem záměry Domova neskončili a 28. září 2014 jsme otevřeli víceúčelový park, který navazuje na bezbariérové zahrady.

Projekty zde uvedené byly realizované nad rámec provozu Domova a jsou rozčleněny dle probíhajícího období veřejné sbírky, nadačních grantů a sponzorské spolupráce se společensky odpovědnými firmami.

Všem, kteří nám jakýmkoliv způsobem v uskutečňování našich záměrů nezištně pomohli a pomáhají, patří velké poděkování.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.

Otevření Domova seniorů Drachtinka
Zahrady Domova seniorů Drachtinka
2014 víceúčelový park Domova seniorů Drachtinka
2011 Zahrady Domova seniorů Drachtinka
2014 Budování víceúčelového parku
1
2004 Stavba Domova seniorů Drachtinka
2008 Otevření Domova seniorů Drachtinka
2014 víceúčelový park Domova seniorů Drachtinka
2